Podkłady na ciepłe dni

podkladPodkład wodny

Może mieć postać kremu, sztyftu lub emulsji. Sprawdź, czy na opakowaniu jest informacja „wykonany na bazie wody” lub „zawartość wody od 25 proc.”. Mimo lekkiej konsystencji utrzymuje się na skórze aż 8 godzin. Zawiera olejki, dzięki którym łatwo go rozprowadzić. Po ich ulotnieniu na skórze powstaje delikatna, ale trwała warstewka fluidu. Woda przez cały dzień paruje, systematycznie nawilżając i odświeżając cerę zmęczoną upałem. Pamiętaj! Sztyftem maluje się smugi od środka do zewnątrz i od dołu ku górze twarzy. Rozsmaruj je w tym samym kierunku gąbeczką lub palcami. Podkłady emulsyjne najlepiej wklepywać palcami – w gąbeczkę mogą za bardzo wsiąkać. Wypróbuj: jedwabisty Aera Teint, Vichy. Zastosowano w nim technologię aeratex: pigmenty z podkładu osadzają się na mikroskopijnej siateczce, dzięki czemu skóra może z łatwością oddychać.

Fluid w kompakcie
Sprawia, że twarz jest jedwabiście gładka i nawet w słonecznym świetle wygląda doskonale. Taki podkład nakłada się gąbeczką. Trzeba go rozprowadzać uważnie, aby zbyt dużo kosmetyku nie pozostało w zagłębieniach skóry. Możesz go nosić przy sobie, by poprawić makijaż, gdy cera zacznie się świecić. Wystarczy co jakiś czas przykładać gąbeczkę do wypukłych miejsc na twarzy – nosa, czoła, policzków, brody. Wypróbuj światłoczuły podkład Avon, który chroni przed promieniami słonecznymi. Polecany jest młodszym kobietom, bo może podkreślać zmarszczki.

Dobierz kolor do karnacji

Zanim kupisz podkład, rozsmaruj go na wewnętrznej stronie nadgarstka. Przy dziennym świetle nie powinien się odróżniać od koloru skóry. Pamiętaj, że jasny podkład lepiej maskuje zmarszczki niż ciemny. Jeśli jednak nie możesz odmówić sobie ciemniejszego od twojej karnacji, dokładnie rozprowadź go na granicy włosów i w miejscu, gdzie szyja łączy się z twarzą. Unikniesz efektu maski.

Dla skóry z problemami

Cera trądzikowa wymaga specjalnych podkładów kryjących i matujących zwłaszcza latem, kiedy bardziej świeci się i poci. Dodatkowo nawilżają one i działają antybakteryjnie. Powinnaś używać ich, aby zabezpieczyć cerę przed starzeniem się od słońca i nadmiernym łojotokiem. Wypróbuj: antybakteryjny puder Eris – tuszuje wykwity trądzikowe, a zawarty w nim salicylan sodu zmniejsza skłonność do łojotoku; Unifiance, La Roche-Posay, koryguje nawet bardzo widoczne niedoskonałości cery. Podkład jest odpowiedni także dla wrażliwej skóry.

Jak i kiedy stosować rozświetlacze

Nie mają właściwości pielęgnacyjnych, ale rewelacyjnie upiększają. Możesz rozprowadzać je na całej twarzy, ale najlepszy efekt osiągniesz po nałożeniu punktowym, np. na kości policzkowe czy skronie. Na dzień zmieszaj podkład rozświetlający pół na pół ze zwykłym podkładem emulsyjnym. Taką mieszankę rozsmaruj w zagłębieniu dłoni i opuszkami palców wklepuj w wybrane miejsca na twarzy. W słońcu świetliste drobinki będą ładnie błyszczały wyraźnie odmładzając twarz. Na wieczór użyj samego rozświetlacza. Możesz dodatkowo nałożyć go na odkryte plecy, szyję, dekolt, ramiona, a nawet nogi.