Wspaniale odświeżają, odprężają i koją nerwy. Powodują, że skóra staje się gładka oraz miękka. Coś dla ducha i ciała!
Bardzo ważna jest temperatura wody. Nie powinna być zbyt wysoka, bo wysusza skórę i zmniejsza jej elastyczność. Taka kąpiel nie przynosi żadnych korzyści, wręcz przeciwnie – odwadnia skórę, osłabia i usypia organizm. Nie można też zbyt długo wylegiwać się w wannie: najwyżej 20 min. W zależności od tego, jaką weźmiesz kąpiel, przyniesie ona różne rezultaty.
Kąpiel zimna – pobudzająca. Masuje mięśnie i przyspiesza krążenie. Odświeża, rozbudza i dodaje energii, dlatego jest dobra rano. Powinna trwać krótko, najwyżej 5 min.
Kąpiel letnia – odświeżająca. W niej najlepiej odpoczniesz i zrelaksujesz się. Krótka kąpiel w letniej wodzie ułatwia też zasypianie.
Kąpiel ciepła – odprężająca. Przynosi ulgę zbolałym mięśniom oraz zapobiega ich zesztywnieniu. Idealna po ćwiczeniach i wysiłku. Istotne jest również to, jakich kosmetyków użyjemy do kąpieli.
Mydła. Mają klasyczny kształt, ale nowoczesne działanie. Polecamy zwłaszcza delikatne mydła glicerynowe, które jednocześnie myją i nawilżają. Nadają się również dla skóry wrażliwej i przesuszonej. Można je kupić w tradycyjnych kostkach, a nawet… na wagę.
Sole. Słona kąpiel likwiduje ból i napięcie mięśni. Pobudza także krążenie krwi i poprawia samopoczucie. Najlepiej brać ją w ciepłej wodzie, a potem dokładnie opłukać ciało pod prysznicem.
Pachnące bąbelki. Woda o odprężającym zapachu jest idealna na rozluźnienie napiętych po męczącym dniu mięśni. Doskonale także ukoisz w niej nerwy i zupełnie zapomnisz o stresach.