Makijaż pernamentny

Charakter twojej pracy wymaga idealnego wyglądu, a nie masz możliwości poprawienia makijażu. A może szkoda ci czasu na malowanie? Oto rozwiązanie idealne dla ciebie.

Zdecyduj się na taki makijaż, jeżeli:
•    rano wyglądasz blado, mało wyraziście;
•    jesteś zapracowana -skrócisz wykonanie porannej toalety;

•    uprawiasz sporty wodne;
•    masz słaby wzrok;
•   straciłaś brwi i rzęsy, np. w wyniku chemioterapii;
•    masz nierówne kontury ust, brwi, rzęs;
•    z powodu menopauzy i zaczęły ci się przerzedzać brwi oraz rzęsy.

Makijaż trwały wykonują przeszkolone w tym kierunku kosmetyczki. Polega on na wprowadzeniu specjalną igłą pigmentu w trzecią warstwę naskórka, a nie w skórę właściwą, dlatego jest bezbolesny i nie powoduje krwawienia. Zanim zdecydujesz się na taki makijaż, sprawdź, jakim urządzeniem dysponuje salon, w którym chcesz go wykonać. Część gabinetów wciąż pracuje na starym sprzęcie, który wprowadza pigment nierównomiernie i zbyt głęboko. Udany efekt gwarantują urządzenia wysokiej klasy oraz kwalifikacje kosmetyczki. Poproś, by pokazała ci certyfikat licencjonowanej linergistki.

Pamiętaj, że:
–    opuchlizna po zabiegu znika najpóźniej następnego dnia;
–    przez tydzień z ust będą schodzić płatki naskórka. Wargi pielęgnuj w tym czasie preparatami, które dostaniesz od kosmetyczki.

Przed zabiegiem
Podczas konsultacji wizażystka pomoże ci dobrać formę i kolor makijażu. Posłuży się specjalnymi flamastrami. Nie żałuj czasu na próby, to makijaż na długi czas, a jeśli ma cię upiększyć, powinien być niewidoczny dla postronnego obserwatora.

Jak się przygotować

Podrażnienie naskórka związane z nakłuwaniem podczas wprowadzania barwnika może uaktywnić wirusa opryszczki, którego nosicielami jest większość z nas. Dlatego u około 80 procent osób po zabiegu pojawia się tak zwane zimno. Jeśli cierpiałaś na tę dolegliwość, co najmniej na tydzień przed zabiegiem zażywaj lek przeciw opryszczkowy.

Przeciwwskazania do wykonania trwałego makijażu to: ciąża, cukrzyca, łuszczyca, zażywanie ciężkich leków sterydowych, infekcje wirusowe.